Skúsenosti s cvičeniami 


Eliška (34) asistentka 

Je to necelý týden, co jsem absolvovala kurz. Jelikož jsem z Čech a nechtěla jsem měsíc v kuse dojíždět, rozhodla jsem se pro individuální. Myslím, že je velice důležité jakého učitele si vyberete a já za sebe můžu potvrdit, že jsem se rozhodla správně. Během svého života jsem už absolvovala spoustu kurzů, které mě svým způsobem obohatily, ale u žádného jsem nezůstala. V případě Qi Gongu cítím na sobě velké změny po fyzické i psychické stránce. Není to jen o cvičení, je to i o pohledu na život. Uvědomila jsem si spoustu věcí a jsem velice ráda, že jsem mohla kurz absolvovat právě u Ivana, který je nejen skvělým učitelem, ale i dobrým člověkem.Romana (26) art decor

Energetické cvičenie vo mne zanechalo krásne pocity radosti, šťastia, pokoja s ktorým Ivan krásne pracuje. Odkedy som začala cvičiť Qi Gong sa cítim lepšie, vnímam všetko inak - krajšie a hlavne pokojnejšie. Toto energetické cvičenie doslova dodáva telu energiu a radosť do žitia :) Ivan ako učiteľ vie čo robí a vie ako najlepšie dopomôcť k rovnováhe a zdraviu človeka. Ďakujem za túto krásnu a veľmi obohacujúcu skúsenosť v mojom živote.

S pozdravom Romana Tara:) 

 


Ľuboš (32) podnikateľ

Odkedy som začal cvičiť Qi gong, tak sa zmenil môj pohľad na život ako taký, zistil som, čo je pre mňa v živote dôležité. Už po prvej hodine som videl zmeny v mojom vnímaní, ktoré sa neskôr prejavili v mojom osobnom aj pracovnom živote. Nesnažím sa odďaľovať problémy ktoré ma čakajú na druhý deň, pretože nech už dopadnú akokoľvek dobre alebo zle, tak viem, že život plynie ďalej a preto som pokojný. Veciam, ktoré musím riešiť, čelím priamo bez toho, aby som ich odďaľoval alebo obchádzal. Tým že riešim svoje problémy v stave pokojnej mysle, tak aj riešenie nachádzam skôr. Na hodinách je veľmi uvoľnená kamarátska atmosféra, kde nemám pocit, že by som sa musel hanbiť za to, ak sa mi niektoré veci pri cvičeniach nedaria. Ak sa mi aj niečo nepodarí, nič sa nedeje, lebo to tak na začiatku asi býva pri všetkom a okrem toho je tam Ivan, ktorý ma usmerní aby som cvik cvičil správne. Vyzdvihujem jeho trpezlivosť pri vysvetľovaní, ktorej má na rozdávanie. Páči sa mi, že na hodine sa môžem kedykoľvek opýtať na niečo, čomu nerozumiem a nemám pocit, ako by to bolo nejaké vyučovanie ako v škole.

 


Slávka (47) ekonómka

Qi Gong cvičím 4 mesiace, cvičenie ma hlboko oslovilo hneď na prvej hodine. Cítila som, že som na správnom mieste a deň čo deň sa mi to potvrdzuje. Keďže som nikdy pravidelne necvičila, moje svaly neboli v kondícii a moje sedavé zamestnanie mi spôsobovalo bolesti chrbtice, bola som fyzicky aj psychicky vyčerpaná, nervy napäté na prasknutie. Som síce len na začiatku, ale cítim, že pravidelné cvičenie mi prinieslo úľavu od týchto bolestí, no najmä pochopenie, že je v nás všetko prepojené (myseľ aj telo) a všetko pôsobí súčasne na všetkých úrovniach. Aby prišlo k tejto úľave musela som prejsť vyčistením mysle. Spustením tohto upratovania v hlave sa mi vynorili všetky moje potláčané a nevyriešené problémy, ktoré som musela prijať, a postupne sa k ním vrátiť a vyriešiť. Nie vždy to bolo jednoduché, mala som pocit, ako by som sa vracala v čase, no vďaka cvičeniu som sa mohla na problém pozrieť iným pohľadom, ako som sa naň pozerala predtým, videla som ho pravdivo a tak som ho mohla aj vyriešiť. V tejto jednoduchej pravde som objavila vieru vo vlastné schopnosti a to je asi najväčší prínos, ktorý ja osobne vnímam. Veriť, že mám silu na to, aby som dobre žila svoj život a aj zvládla prípadné problémy, ktoré mi môže priniesť. Získala som dôveru, že mám silu veci zvládať, meniť to, čo meniť môžem a akceptovať to, čo meniť možné nie je. 
Takže Ivan, ĎAKUJEM Vám za to, že ste.

 


Lucia (35) projektová manažérka

Ďakujem za možnosť, ktorú som dostala. Za to, že mi do cesty prišiel Ivo a vďaka nemu som spoznala a vyskúšala Qi Gong. Qi Gong cvičím 2,5 mesiaca. Turbulentné obdobie plné zvratov, učenia sa a nových uvedomení. Obdobie, kedy som Qi Gong cvičila denne a bolo mi skvele, pretože bolesti rúk, spôsobené reumatoidnou artritídou sa skoro úplne vytratili. Ale aj obdobie, kedy som uprednostnila všetko ostatné, všetko mi bolo dôležitejšie, a cvičeniu som venovala zlomok svojho času. A bolesti sa opäť vrátili, opäť stav, keď cez bolesť a s veľkými ťažkosťami robím aj bežné činnosti. Ten pocit, keď si človek uvedomí, že on sám dokáže urobiť vo svojom živote zmenu, ale iba keď naozaj chce a niečo pre to aj urobí. Vďaka Qi Gongu si viac vážim seba, svoj život, svoje ja. Som kľudnejšia, spokojnejšia a s údivom sledujem, ako sa veci v mojom živote vyvíjajú. Čistia sa mi vzťahy s ľuďmi v okolí, čo je prirodzený následok toho, že ja sama sa mením a už niektoré veci v svojom okolí mať nechcem. A ďakujem za Iva, učiteľa, ktorý celkom trpezlivo vysvetľuje a humorom jemu vlastným, dokáže rozosmiať snáď každého svojho žiaka.

 


Juraj (30) programátor

Qi Gong mi pomohol s mojimi dlhotrvajúcimi  ťažkosťami s chrbticou  a je super cítiť energiu a pocit šťastia pri cvičení a aj po ňom. A zároveň človek pracuje sám na sebe, na tele ale aj na duši :) po absolvovaní rôznych seminárov a kurzov môžem zhodnotiť, že Qi Gong ktorý Ivan vyučuje, obsahuje všetko, čo človek potrebuje.  Cvičenia spolu s meditáciami, ktoré Ivan vedie, mi pomáhajú zlepšovať môj osobný život k lepšiemu vo všetkých smeroch.  Toto cvičenie odporúčam každému.